Úvod Diskuze - poradna

Diskuze - poradna

Potřebujete poradit? Napište nám svůj dotaz a naši odborníci se Vám pokusí odpovědět. Přidat dotaz >>

 


Diskuse (108 komentářů)

Veronika, (27. 09. 2013 21:40) Reagovat
Hledám někoho s touto diagnozou z okolí Plzně...potřebuji povzbudit maminku a pomoci tím možná i někomu jinému. Maminka díky lékům nemá typické příznaky, jen hůř píše, ale i to možná díky nulovému používání... No je to celé zvláštní.Také moc prosím o zkušenosti s nějakým druhem antidepresiv. Užívá pár měsíců Trittico, ale funguje jí hlavně na spaní, přes den se cítí velmi utlumeně, což není žádoucí. Vždy byla veselá a plná elánu a potřebuje mít alespoň jasné vnímání. Já vzhledem k celkovým okolnostem v rodině jsem začala užívat Cipralex a je mi po něm fajn, jesm doslova v pohodě a to bych potřebovala pro maminku. Jen nevím, zda se tento lék snese s Madoparem.Díky a všem hodně sil....
Laura, (01. 11. 2013 11:42) Reagovat
[quote name="Ivana"]Jako že se toho Parkinsona zkrátka nedožijí, protože je složí něco jiného? To se mi zase nezdá. Vždyť ne každý kuřák předčasně umírá na rakovinu plic.[/quote]Někteří ne, ale hodně z nich ano. Také jsem slyšela o té souvislosti, ale těžko říct, co to bylo za výzkum, na jakém ho dělali vzorku atd. Každopádně bych nezačínala kouřit jako preventivní opatření proti Parkinsonovi.:)
Aneta, (10. 02. 2014 08:14) Reagovat
[quote name="Veronika"]To zní velmi zajímavě. Zabrousila jsem sem sice náhodou, ale určitě doporučím kamarádce,která má Parkinsonovu chorobu.[/quote]Parkinsova choroba se vyskytla v manželovo rodině. Je to hrozné onemocnění. Snad už někoho z blízkých nepotká. Všem, kdo jím prochází či má někoho s Parkinsnem v rodině, přeju hodně sil.
Tom, (07. 03. 2014 06:22) Reagovat
Máme kvůli některým příznakům podezření u strejčka na parkinsona, jenže jakoukoliv návštěvu u lékaře odmítá. Docela nás tím trápí, protože kdyby mu něco bylo, alespoň by se mohl léčit. Někdy je to se staršími lidmi horší než s dětmi. Ty alespoň může člověk vzít a přes jejich vůli odvézt k doktoru. Bohužel dospělého člověka nemůžeme k ničemu nutit. :sad:
Lenka, (24. 03. 2014 07:02) Reagovat
Dobrý den,prosím jen o informaci,jestli je tato choraba dědičného původu,mám podezření u svého manžela,jeho maminka touto chorobou onecmoněla,manželovi je 68 let.
Nový příspěvek
Copyright 2006–2023 © Parkinsonova-choroba.cz
Kontakty