Úvod Slovník použitých pojmů

Slovník použitých pojmů

Slovník použitých cizích a odborných slov :


Anamnéza
- zjištění všek okolností před vypuknutím nemoci, během ní (příznaky), možnost dědičnosti, onemocnění rodinných příslušníků apod.

Bazální ganglia - jsou součástí koncového mozku a mimopyramidového systému hybnosti. Bazální gaglia se účastní pohybové činnosti, včetně volní pohybové aktivity.

Koordinace - rovnováha, způsob vyrovnávání pohybů, aby byly plynulé.

Komplexní přístup - způsob léčby, při kterém se k nemoci a pacientovi přistupuje jako k celku, jde tedy nejen o konzervativní léčbu léky, ale zároveň o rehabilitaci a úpravu životního stylu.

Neurologie - je medicínské odvětví zabývající se diagnózou, léčbou a prevencí nemocí a poruch centrální nervové soustavy (mozek, mícha), periferní nervové soustavy (nervy) a kosterních svalů.

Prevence - v medicíně znamená znamená soustavu opatření, která mají předcházet nějakému nežádoucímu jevu, například nemocem.

Rehabilitace - obnovení, je snaha navrátit poškozeného člověka do předešlého tělesného stavu, případně úspěšný výsledek této snahy. Rehabilitace se dále dělí na několik oborů, např. fyzioterapie, ergoterapie apod.

Symptom - je příznak, vnější projev, průvodní jev nějakého jinak obtížně pozorovatelného děje, stavu nebo procesu. Slouží tedy k rozpoznání čili diagnóze například určité nemoci, i když není její příčinou.


Diskuse (8 komentářů)

Alena, (09. 06. 2011 14:47) Reagovat
Dobrý den chci se jen zeptat, přítel má parkinsnovu nemoc a neví o tom, že já to vím. Můžu mu nějak pomoci tak,aby nezjistil, že o tom vím?
Vindušková Tamara, (21. 11. 2011 20:58) Reagovat
Babička trpí Parkinsonovou chorobou.Léčila se nejprve Nakomem,problémy s trávením,nyní bere Isicom.Asi dva týdny v pořádku, nyní se opakuje zácpa a opět nevolnost.Poradte prosím, jak proti těm to jevův bojovat.
Lilla, (09. 10. 2014 21:56) Reagovat
I visited multiple web pages but the audio quality for audio songs current at this web site is truly superb.my page sex shop Valencia: http://www.lolatoys.com
Piper, (05. 12. 2014 04:45) Reagovat
I used to be able to find good info from your blog articles.My blog post cialis 20mg: http://24cialisitalia.com/
Veola, (28. 01. 2015 22:52) Reagovat
Howdy! This is my first visit to your blog!We are a collection of volunteers and starting a new initiative in a community in the same niche.Your blog provided us valuable information to work on. You have done a outstanding job!Here is my website ... We-Vibe 4; http://Lolatoys.com/es/we-vibe-4-plus.html: http://Lolatoys.com/es/we-vibe-4-plus.html,
Nový příspěvek
Copyright 2006–2023 © Parkinsonova-choroba.cz
Kontakty