Úvod Diskuze - poradna

Diskuze - poradna

Potřebujete poradit? Napište nám svůj dotaz a naši odborníci se Vám pokusí odpovědět. Přidat dotaz >>

 


Diskuse (108 komentářů)

Natálie, (02. 07. 2013 15:32) Reagovat
Dobrý den, je to možná trochu opovážlivé, ale hledám člověka, který má Parkinsonovu chorobu a byl by ochotný podělit se se mnou o svůj příběh, popř. odpovědět mi na pár dotazů. Zpracovávám ročníkovou práci na toto téma, a využila bych to do praktické části. Je to nepříjemné, tímto otravovat, já vím, ale stále věřím, že najdu člověka, který je se svou nemocí natolik smířen, že by se o své zážitky a zkušenosti podělil.. Předem děkuji za jakékoliv odpovědi.
Pájinka, (03. 07. 2013 06:32) Reagovat
[quote name="Marek"]Tak i léky se dají zneužít na výrobu drog, a přesto jsou k dostání. Je třeba to samozřejmě ošetřit, stejně jako léky, ale zase nechápu, proč se to hrotí tolik. Já osobně sice s marihuanou zkušenosti nemám, ale myslím, že to není horší než alkohol.[/quote]Také si myslím, že by se s tím mělo něco dělat. Kdejaký puberťák si "trávu" seženete bez problémů, ale bohužel nemocný starší člověk zpravidla neví kde. Přitom podle všeho dokáže marihuana bolest tlumit a pomohla by. Na druhou stranu chápu i obavy ze zneužití. Pořád je to droga, ale to třeba morfium taky.
Andrea, (08. 07. 2013 05:13) Reagovat
[quote name="Zuzana"]Já myslím, že alternativní léčba je dobrý způsob boje s touto nemocí, ale důležité je najít skutečně kvalitního léčitele. Někteří dokážou skoro zázraky, ale najdou se mezi nimi i podvodníci, takže pozor na ně.[/quote]Právě - také bych si ráda našla nějakého léčitele, ale lidé, kterým věřím, s žádným zkušenosti nemají, a vyhledat někoho na doporučení cizích lidí se bojím. Podvodníků není málo...
Kamil, (12. 07. 2013 04:48) Reagovat
[quote name="Marek"]Můj kamarád má už Parkinsona několik let, ale nezdá se mi, že by se nějakým způsobem měnila jeho osobnost a doufám, že ani měnit nebude. Zajímalo by mě, jak tyhle změny případně probíhají, jestli je to hned nebo pozvolna.[/quote]Mě právě překvapilo, že jsem se o jednom známý, se kterým se občas vídám, zjistil, že má Parkinsona už také několik let. Myslel jsem, že se tohle onemocnění vždy projevuje nějak výrazněji. Na něm bych však nemoc nepoznal.
Emil, (09. 09. 2013 04:07) Reagovat
[quote name="Jiřina"]Tak ono asi záleží na stadiu nemoci. Dlouhou dobu si myslím, že člověk zůstává stejný a má jen menší potíže. Strejda mého přítele má také Parkinsona už delší dobu a kromě toho, že se mu občas třese ruka, bych nepoznala, že je s ním něco v nepořádku.[/quote]Také mám kamaráda, kterému se jen občas třese ruka. Napadalo mě, jestli to může zůstat jen u tohoto stadia, nebo vždy "musí" parkinson propuknout naplno. Nevíte někdo?
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Parkinsonova-choroba.cz
Kontakty